به منظور بررسی پیشرفت کار

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از پروژه دفتر تسهیلگری منطقه امین آباد قم بازدید کرد

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۴ کد : ۳۷۰۵۲ اخبار
دکتر علی محمد حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از دفتر تسهیلگری محله امین آباد قم بازدید کرد.
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از پروژه دفتر تسهیلگری منطقه امین آباد قم بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دکتر علی محمد حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از دفتر تسهیلگری محله امین آباد قم بازدید کرد. پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مجری پروژه دفتر تسهیلگری منطقه امین آباد قم است.

دکتر حکیمیان با اشاره به نقش ساکنان مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار به عنوان پشتوانه های انقلاب در مقاطع حساس، توجه به ظرفیتهای نهفته منابع انسانی و توانمند در این مناطق را یادآور شد.

عضو هیات علمی گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد که موفقیت این طرح برای پژوهشگاه، استانداری قم و دیگر نهادهای مرتبط یک فرصت مناسب برای خدمت رسانی به مردم است و در این راستا پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با واسپاری این پروژه به یکی از اعضای هیات علمی گروه جامعه شناسی و استقرار تیم علمی و اجرایی قوی به طور مستقیم و استفاده از ظرفیت دیگر گروه های علمی پژوهشگاه به طور غیر مستقیم در تلاش است تا این طرح را به سرانجام مطلوب برساند.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه توسعه و پایداری اجتماعی؛ توانمند سازی اجتماع محلی؛ ارتقای زیست پذیری و کیفیت زندگی؛ خدمات اجتماع محور(نیازها و مشکلات عمومی)؛ و تقویت ابعاد پیشگیرانه،‌کنترلی و کاهش آسیبهای اجتماعی  را از اهداف راهبردی دفاتر تسهیلگری عنوان کرد.

شایان ذکر است  محله امین آباد در جنوب غربی شهر مقدس قم و در منطقه 2 شهری قرار دارد این محله متشکل از دو محله محمد آباد و علی آباد و محصور شده بین محلات شیخ آباد، سید معصوم، شادقلی خان و نیروگاه است؛ دارای مساحتی بالغ بر 119 هکتار؛ جمعیت حدود25000 نفر/ متشکل از 133 بلوک/ 5624 قطعه/ و حدود500 معبر و مشتمل بر حدود 7021 خانوار و دارای بافتی متراکم و از مناطق کمتر برخوردار است.

در  این بازدید، گزارشی توسط دکتر کلوری مدیر دفتر و کارشناسان از روند پیگیری و تسهیل در امور اجتماعی، حقوقی، عمرانی، اقتصادی و دیگر نیازهای این محله ارائه شد. شناسایی و تمام شماری حدود 7 هزار خانوار و ... از اقدامات صورت گرفته در مدت حدود8 ماه تاسیس این دفتر عنوان شد.


نظر شما :